EMDR terapija

EMDR ir viena no efektīvākajām psiholoģisko traumu pārstrādes metodēm. Metodes pamatā ir dabisks acu kustību process, kas aktivizē iekšējo traumatisko atmiņu pārstādes mehānismu nervu sistēmā. Noteikta veida acu kustības ļauj piekļūt iedzimtajam fizioloģiskajam traumatiskās informācijas pārstrādes mehānismam, kas rada psihoterapeitisko efektu. Traumatiskās informācijas transformācijas procesā notiek izmaiņas cilvēka domāšanā, uzvedībā, emocijās, izjūtās, vizuālajos tēlos.

Ar EMDR terapijas palīdzību veiksmīgi salīdzinoši īsā laika posmā ir iespējams pārvarēt traumatisku pieredzi, trauksmi, fobijas, panikas lēkmes, veģetatīvo distoniju, depresiju, kas attīstījusies traumatiskas pieredzes rezultātā, ieilgušas sēras, hiperaktivitāti, pēctraumas stresa un ēšanas traucējumus (anoreksija, bulīmija, kompulsīvā pārēšanās), mazināt atkarības simptomus, migrēnu, hroniskas sāpes, nogurumu.

Ar EMDR metodes palīdzību traumatiskā informācija tiek pārstrādāta, integrēta un tiek pārstrādātas negatīvās emocijas. Pārstrādes process var notikt izmantojot noteikta veida acu kustību, kā arī vieglus piesitienus pa klienta plaukstu, gaismas vai dzirdes kairinātājus.

Domu Spēks